Sistem Odası Çözümleri

Günümüzde Uluslararası güvenlik standartlarında sunucu ve Bilgi İşlem odaları kurumsal Bilgi ve İletişim sistemlerinin başarısı için vazgeçilmez bir önceliktir. Kurumsal bilişim altyapısının güvenli ve kesintisiz çalışması için tasarlanan sunucu ve bilgi işlem odaları, bilgi güvenliği ve iş sürekliliğini kavramını destekleyerek kurumlara rakipleri karşısında avantajlı hale getirmektedir.

Yangın, çevresel faktörler ( iklim, nem, su basması vs. ) yetkisiz erişim, deprem, enerji kesintileri gibi en temel fiziksel güvenlik şartlarını kesintisiz sağlayabilmek için geliştirilmiş teknolojileri barındıran güvenli sistem odaları, akılcı ve verimli sistem işletiminin temelidir.
Başarılı bir Sistem Odası kurulumu için bu konuda geliştirilmiş aşağıda belirtilen son derece özel çözümlerin tamamının kullanılması mümkün olan en iyi sonucun elde edilmesi için bir gerekliliktir. Söz konusun sistemlerin bütçe ve benzeri nedenlerle kismi kullanımı zaman zaman İş Sürekliliğini kötü yönde etkileyebilmekte ve yatırımın geri dönüşünü engelleyebilmektedir.

    * Yangın Algılama ve Söndürme,
    * Kesintisiz güç kaynakları ve Jeneratörler,
    * Hassas İklimlendirme,
    * Kabinet,
    * Yükseltilmiş Döşeme ve Alçaltılmış Tavan,
    * Kablo Taşıma Sistemleri,
    * Yangına Dayanıklı Kapı,
    * IP Kamera İzleme,
    * Isı ve Nem Algılama ve Uyarı,
    * Yetkisiz Kişi erişim Kontrol Sistemleri