Sanallaştırma Hizmetleri

Sanallaştırma teknolojisi, fiziksel bir bilgisayar üzerindeki işlemci, bellek ve hafıza gibi kaynakların, birbirinden yalıtılmış olarak birden çok işletim sistemi ile aynı anda kullanım sağlayan bir paylaşım sistemidir. Gerek maliyet, gerekse yönetimsel rahatlığından dolayı birçok firma çeşitli ürünler kullanarak kendi sistemlerini sanallaştırma yoluna gidiyor.

Sanallaştırma, elimizde bulunan fiziksel donanımın sanal makineler yardımıyla, daha rahat performans ve verim almak için, bir çok yazılım lisansına bağlı kalmadan, daha çok donanım maliyeti çıkarmadan, yeni ürün ve servis geliştirme maliyetlerinde büyük tasarruflar sağlayan bir yazılım çözümüdür. Bu çözümde kullanılan sanal makinenin ilk teknolojik ismini Popek ve Goldberg yaptı. Onlara göre sanal makinenin tarifi gerçek makine kadar etkili, ama soyutlaşmış bir kopyasıydı.

AREA, sanallaştırma çözümleri ile hayata geçirdiği projelerde, hem maliyetlerde büyük tasarruf elde edilmesine hem de donanıma duyulan ihtiyacı azaltarak yer ve enerji kazancına yardımcı olmaktadır. Hızlı ve etkin bir şekilde, fiziksel ve sanal ortamları yöneterek iş süreçlerini kolaylaştırırken; firma içi kaynakların da daha verimli kullanılmasını sağlamaktadır. Böylece firmanız teknoloji sayesinde güncel ve gelişime açık bir yapıya dönüşmektedir.

BAŞLICA SANALLAŞTIRMA HİZMETLERİMİZ

SUNUCU SANALLAŞTIRMA

MASAÜSTÜ SANALLAŞTIRMA

UYGULAMA SANALLAŞTIRMA

AĞ SANALLAŞTIRMA