Bulut Hizmetleri

Bulut çözümleri firmanızın ihtiyaç duyduğunuz donanım, yazılım dosya barındırma gibi temel ihtiyaçlar veya değişik iş uygulamalarını sizlere uzak bilgisayarlar üzerinden internet aracılığıyla gerçek zamanlı olarak sunulmasıdır.

  • Donanımlardan bağımsız bir yapı
  • Donanım maliyetlerinin ortadan kalkması,
  • İlk sahip olma maliyetlerinde avantaj,
  • İşletim maliyetlerinin ortadan kalkması,
  • Sistem tercihlerinde esneklik ve dinamizm,
  • Sürekli en son sürümde olma,
  • Yük kapasitesi ve güvenlik
  • İnternet üzerinden her yerden erişim

Bulut Sunucu

Kullanıcının sanal sunucusuna her yerden ve her zaman erişmesini sağlayan bir web barındırma türüdür. Fiziksel sunucuların sanallaştırma teknolojisi kullanılarak oluşturulduğu Bulut Sunucu altyapısında, kullanıcının ihtiyaç duyduğu kaynakları ihtiyaç duyduğu zamanda değiştirebileceği dinamik bir yapı vardır. Bu dinamik yapısı sayesinde kullanıcısı Bulut Sunucu üzerinde çalıştırdığı iş uygulamalarını esnek ve kolay bir şekilde yönetebilme avantajı sağlar.

Fiziksel sunucuların sistem kaynakları sanallaştırma ile birbirinden ayrıştırılır ve Bulut Sunucular oluşturulur. Sanallaştırma teknolojisi, bir fiziksel sunucu üzerinde bulunan birçok Bulut Sunucunun birbirinden bağımsız sistemler olarak çalıştırılmasını ve yönetilmesini sağlar. Bu yapıda Bulut Sunucular  birbirinden etkilenmez, birbirlerine ulaşamaz ve kaynaklarını göremez.

Bulut Depolama

Bulut Veri Depolama firmanıza ait dosyalarınızı, e-postalarınızı ve kritik verilerinizi, size ayrılmış bir alanda güvenli şekilde depolamanızı sağlar.

Bulut Veri Depolama ile verilerinize her zaman ve her yerden erişme imkanınız olurken, verilerinize erişmesini istediğiniz kişilerin en güncel versiyonlara erişimini de sağlayabilirsiniz. 

Bulut Yedekleme

Siber saldırılar artık bilişim sektörünü tamamen etkisi altına almış durumda. En iyi korumanın sadece yedekleme olduğu bu sebeple firmanıza Bulut Yedekleme hizmetleri sunuyoruz. Firmanız için kritik öneme sahip olan verilerinizi Bulut sunucularda yedeklenmesini sağlıyoruz.