Ana Sayfa   |   İletişim   |   English
 
Biz bütün bunların üstesinden geliyoruz çünkü biz bilişimin tabanından geliyoruz…

Artık tüm dünyada ve ülkemizde internet kullanımının hızla arttığı bir dönemdeyiz, çağımız bilgi çağı ve bilgiye en hızlı şekilde ulaşmanın yolu internet üzerinden geçer.

Firmanın veya kurumun, markanın veya ürünün tanıtımında, içinde yer aldığı yeri belirten, diğer firma veya markalardan ayırt edilmesini sağlayan, firma veya markanın misyon ve vizyonunu yansıtan en önemli unsurlarından biridir. Bize göre web tasarımı, marka olmanın, mevcut markanın değerinin daha da arttırılmasının, diğer markalardan ayırt edilinebilirliğini sağlayabilmesi için çok dikkat ve yaratıcılık gerektiren bir sanattır.

Günümüzde global pazarın kendiliğinden oluşması yerel firmaların bile aslında uluslar arası faaliyet gösteren firmalar, markalar gibi konumlandırılması gerektiğini göstermektedir. Area bu konuda her türlü markalaşma ve mevcut markanın değerinin arttırılması için grafik tasarım hizmetleri ve bu hizmetler için gerekli tüm birim hizmetlerini sunmaktadır.

Web Tasarım Danışmanlık Hizmetleri
Amaçlarınız ürünlerinizi tanıtmak, pazarlamak, marka bilinirliliğinizi artırmak, yeni müşteriler, yeni satış ve dağıtım kanalları edinmekse; doğru, etkili, sonuç odaklı internet stratejilerimizle işinizi kolaylaştıran, geliştiren hizmetlerle firmanızı destekleyecek doğru adresteniz.

Area firmanıza özel çözümler sunarak kendine ve firmanıza ait özgün taslaklar kullanır, iyi hazırlanmış bir Web Sitesine önce sizi dinleyerek başlar, sizin ve pazar kitlenizin ihtiyaçlarını belirler bu doğrultuda sadece ve sadece size ait güncel teknolojilerle, özel taslaklar geliştirerek sektörde farklılığınızı ortaya çıkarır.

Web Yazılım Danışmanlık Hizmetleri
Yeni nesil web uygulamalarını yaratmakta geniş bir ufuk açıyoruz. Bizi heyecanlandıran bu yeni teknolojiler, günümüzde çeşitlenerek artış gösteren yeni nesil uygulamalar ve web' de ortaya çıkan yeni standartlara verdiğimiz önem günümüz teknolojilerini yakından takip etmemizi sağlamaktadır. Area olarak yenilikçi hizmetler geliştirmeyi ve günümüz teknolojilerle yazılımları geliştirmeyi, geliştirmiş olduğumuz bu yazılımları sizlerin beğenisine sunmayı amaçlıyoruz.

Pazarda kendilerine kalıcı yer edinmek isteyen firmalar ve kurumlar, iş süreçlerinin yönetim ve takibinde bilgi teknolojilerinden verimli ve ekonomik bir şekilde yararlanmak zorundadırlar. Bunun farkında olan firmalar ve kurumlar, satış, satın alma, ihracat, muhasebe, raporlama gibi temel iş yazılımlarının yanı sıra, değişik firmalarca üretilen kurumsal kaynak planlaması, müşteri ilişkileri yönetimi, şirket içi ve dışı iletişim, arşivleme gibi yazılımlarla sektörel otomasyon yazılımlarını yaygın olarak kullanmaktadır. Hızla gelişen ve değişen iş ortamının ortaya çıkardığı, hazır paket yazılımların standart yapıları ile çözülemeyen bu ihtiyaçlar, firmaların iş süreçlerine uygun özel yazılımların geliştirilmesi veya paket ürünlerin uyarlanması yönünde sayısız özel proje ortaya çıkarmaktadır. Bizler Area olarak bu talep ve ihtiyaçlara uygun özel çözümleri başarılı bir şekilde üretiyoruz.

Kurumsal Kimlik Hizmetleri
Kurumsal Kimlik kavramı, görsel-işitsel iletişim başta olmak üzere, çok boyutlu bir imaj çalışmasını anlatır. Bu çalışmanın amacı, firma ve kurumların tarihsel, kültürel, coğrafi kimliklerini, kuruluş amaçlarını ve ideallerini, ürün ve hizmetlerini, sektörel konumlarını, en az çabayla en kısa zamanda ve etkili bir biçimde hedef kitleye aktarmaktır. Kurumsal Kimlik dönemsel olarak yenilenmeye de ihtiyaç duyar. Firma ve pazar geliştikçe “farkı fark ettirmenin” en etkili yolu bunu imaja yansıtmak, diğer bir deyişle, önyargıyı aşacak kadar etkili ve dolaysız, yani görsel yoldan anlatmaktır.

Kurumsal Kimlik kurumunuza şunları sağlar;
Firma adınızın hafızalara hızlı ve kolay yol ile yerleşmesini,
Firma yapınızın görsel hızda aktarılması,
Ürün ve hizmetlerinizin güvenilirliğini,
İlk bakışta rakiplerinizden ayrılmanızı.

Logo kurumsal kimliğinizin bizzat bedenidir. İyi bir logo, bir firma için en akılcı ve getirisi olan yatırımdır. “Kaliteli hizmet veren bir firmanın kaliteli bir logosu olmalıdır” anlayışına dünyanın tüm kurumsal başarı öykülerinde rastlarız. Her yerde kullanabileceğiniz bir kimlik öğesi olup şu özellikleri taşımalıdır;
Sektörde benzersiz olmalıdır.
Maksimum bilgiyi minimum sürede vermelidir.
Mümkün olan en geniş kitle tarafından algılanabilmelidir.
Renk, biçim gibi özellikleriyle firmanızın hizmet ve ürünleriyle ilişkili olmalıdır.
Firmanızın “ruhunu” yansıtmalı, somutlaştırmalıdır.
Bütün yüzey ve boyutlara sorunsuz uygulanabilmelidir.

Banner Tasarım Hizmetleri
Günümüzde internet reklamcılığının büyük bir bölümünü banner lar oluşturmaktadır. İyi bir banner tasarımıyla verdiğiniz reklamlarınızın daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz. Farklı ebat ve dosya büyüklüklerinde resim banner ve flash banner hazırlamaktayız.

Banner tasarlarken dikkat ettiğimiz hususlar;
- Hedef kitle
- Çarpıcı ve dikkat çekici olması
- Tıklamayı arttırıcı orjinalliği yakalamaya çalışmak
- Zaman aralıklarının iyi ayarlanması
- Reklam alan sitenin dosya boyutu, ebat, animasyon türü gibi teknik gereksinimlerini sağlamak
- Reklam alan sitenin tasarımıyla bütünlük sağlaması ama görünürlülüğünden taviz vermemesi

E-Ticaret
İnternetin hızla yaygınlaşması, e-ticareti, ticari işlemlerin yürütülmesinde yeni ve çok etkin bir araç haline getirmiştir. E-Ticaret, tüm dünyada ticaretin serbestleştirilmesi eğilimi ile birlikte, son on yılda yaşanan ve bilgi iletişimini kolaylaştıran teknolojik gelişmelerin bir ürünü olarak ortaya çıkmıştır.

Günümüz teknolojilerine paralel olarak firmaların ürünlerinin tanıtılması, pazarlanması ve reklamlarının daha geniş bir kesime çok düşük maliyetle yapılması internet ve dolayısıyla web sitesi veya e-ticaret aracılığı ile sağlanabilmektedir.

Area olarak bizler web tasarımı ile bütünleşik e-ticaret yazılım uygulamaları, B2B ( firmadan firmaya ) ve B2C ( firmadan müşteriye ), internet uygulamaları ve benzeri tüm ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek en uygun çözümleri üretmek için buradayız.

Arama Motorları (SEO) Optimizasyonu
Arama Motoru Optimizasyonu Web Sitesiniz içerisinde yapılacak iyileştirmeler ve Web Siteniz dışındaki optimizasyon sürecinden oluşur. Web Sitenizin internet ortamında tanınır olması için önce bulunur olması gerekmektedir. Internet ortamında aradığını bulmak isteyen insanlar arama motorları adı verilen web sitelerini kullanır. Web Siteniz arama motorlarına kayıtlı ise bulunma ihtimaliniz vardır. Arama motorlarında kaydınız yoksa, hiçbir sayfada çıkamazsınız. Web Sitenizi tüm arama motorlarına kaydediyor ve üst sıralarda çıkmanızı sağlıyoruz.

Hosting Hizmetleri
Area hosting hizmetlerinde uzman kuruluşlarla iş ortaklığı içerisindedir, bu konularda firmanıza veya kurumunuza çeşitli hizmetleri en profesyonel çerçevede sağlamaktadır, bizim için önemli olan hosting işlemlerinizde en güvenilir ve en yüksek up-time oranıyla çalışmanızdır.

Area hosting hizmetlerinde size danışmanlık hizmetleri sağlayarak en iyi sonuca en kısa yöntemle ulaşmanızı sağlar, bu konuda başlıca verdiğimiz hizmetler şunlardır;
- Alan Adı Kaydı
- Alan Adı Transferi
- E-Mail Hosting
- Web Hosting
- Sunucu Kiralama (Dedicated Server)
- Sunucu Barındırma (Co-Location Server)
- VPN Çözümleri
- SSL Sertifikaları
 
© Area Bilişim Danışmanlık San. ve Tic. Ltd Şti.