Ana Sayfa   |   İletişim   |   English
- Teknolojik Hizmetler
 
Performans Yönetimi Ve Kapasite Planlaması
Sistem yönetiminin iki önemli unsuru olan performans yönetimi ve kapasite planlaması konularında, AREA BİLİŞİM, mevcudun değerlendirilmesi, planlama, tasarım, gerçekleştirme ve çalıştırma alanlarında hizmetler sunmaktadır. Kapasite Planlaması, BT müşteri hizmet gereksinimleri ve iş hedeflerini karşılayacak bilgi işlem kaynaklarını uygun maliyetlerle karşılamak amacıyla yapılan planlamadır.

Sistem Yapılandırma Hizmetleri
Mevcut Bilgi Teknolojileri yapınız artık yetersiz mi kalmakta, hangi ürünü alacağınızı bilmiyor ya da aldığınız ürünü sorunsuz yapılandıracak firma bulmakta zorlanıyor musunuz? Artık sorunlarınız bitmek bilmiyor mu? AREA BİLİŞİM konusunda uzman ekibiyle BT yapınızı analiz ederek ihtiyaçlarınızı teker teker çıkararak sonuca en hızlı ve sorunsuz olarak ulaşmanızı garanti ediyor, alt yapıdan başlayarak son kullanıcıya ulaşana kadar sorunların bitmesini sağlayarak sizin gerçek işinizle uğraşmanızı sağlıyor.

Sistem Yönetim Hizmetleri
Sistem Yönetiminde en önemli konu, Bilgi Teknolojileri yapısında sistemlerin bir arada, uyumlu çalışır olması ve sistemlerin entegrasyonudur. Bilgi Teknolojileri destek hizmetleri, yüksek hızda çalışan bir altyapı, kablolu ve kablosuz iletişim, veri depolama sistemleri, yedekleme sistemleri, uygulamaların çalıştığı sunucu sistemleri ve iletişim yazılımları, Sistem içinde yer alan birimlerin entegrasyonudur. Sistem Yönetimi Hizmetleri, bilgi işlem sistemlerinizin entegrasyonu ile birlikte güvenliğini, esnek, verimli çalışmasını, donanım, yazılım ve altyapı bakımını ayrıca yüksek verimde kullanılabilirlik hizmetlerini sağlar.

Sistem Odası Çözümleri
Günümüzde Uluslararası güvenlik standartlarında sunucu (Data Center) ve Bilgi İşlem odaları kurumsal Bilgi ve İletişim sistemlerinin başarısı için vazgeçilmez bir önceliktir. Kurumsal bilişim altyapısının güvenli ve kesintisiz çalışması için tasarlanan sunucu ve bilgi işlem odaları, bilgi güvenliği ve iş sürekliliğini kavramını destekleyerek kurumlara rakipleri karşısında avantajlı hale getirmektedir.

Yangın, çevresel faktörler (iklim, nem, su basması vs.) yetkisiz erişim, deprem, enerji kesintileri gibi en temel fiziksel güvenlik şartlarını kesintisiz sağlayabilmek için geliştirilmiş teknolojileri barındıran güvenli data center odaları, akılcı ve verimli sistem işletiminin temelidir.

Başarılı bir Sistem Odası kurulumu için bu konuda geliştirilmiş aşağıda belirtilen son derece özel çözümlerin tamamının kullanılması mümkün olan en iyi sonucun elde edilmesi için bir gerekliliktir. Söz konusun sistemlerin bütçe ve benzeri nedenlerle kısmi kullanımı zaman zaman İş Sürekliliğini kötü yönde etkileyebilmekte ve yatırımın geri dönüşünü engelleyebilmektedir.

- Yangın Algılama ve Söndürme,
- Kesintisiz güç kaynakları ve Jeneratörler,
- Hassas İklimlendirme,
- Kabinet,
- Yükseltilmiş Döşeme ve Alçaltılmış Tavan,
- Kablo Taşıma Sistemleri,
- Yangına Dayanıklı Kapı,
- IP Kamera İzleme,
- Isı ve Nem Algılama ve Uyarı,
- Yetkisiz Kişi erişim Kontrol Sistemleri bu tür güvenlikli Bilişim Merkezleri için son derece önemli ve vazgeçilmezdir.
 
© Area Bilişim Danışmanlık San. ve Tic. Ltd Şti.