Ana Sayfa   |   İletişim   |   English
- Network Hizmetleri
 
Firmaların kurulmuş olan ya da yeni kurulan Bilgi Teknolojileri alt yapısını haritalandırıp kablolaması ve alt yapı hizmetlerinin kurulmasının dışında mevcut ağ sisteminde yapılacak değişiklik ve tasarımların ağ analiz sonrası yeni standartlara uygun teknolojilerin seçim hizmetlerini sağlamak ve şirketinizin ihtiyaçları doğrultusunda bu hizmetleri danışmanlık ile birleştirerek destek ile tamamlamaktayız.

Sistem mühendislerimiz mevcut network yapınızı değerlendirerek, güncel ve gelecekteki network gereksinimlerinizi anlayarak size en uygun olan ihtiyacı karşılayacak network strateji ve dizayn çözümleri sunar.

Sistem mühendislerimiz proje yönetimi, kuruluş planlama, ürün kuruluş ve uyarlama gibi bütünleşik hizmetleri yerine getirerek network çözümünüzü hayata geçirirler.

BT destek hizmetlerimizle network’ ünüz analiz edilerek optimum verimlilikte çalışması sağlanır, network problemleriniz saptanır ve network altyapınızdaki donanım arızaları giderilir.

Vermiş Olduğumuz Hizmetler;
- Fiber Optik Data Kablolaması ve Terminasyon
- Cat5, Cat6 ve Cat7 UTP Data Kablolaması
- Uç Sonlandırma ve Etiketlendirme
- Sistem Odası Tasarımı ve Kurulumu
- Kabinet ve Patch Panel Hizmetleri

Ağ Analizi
Günümüzde her ağ, bir veya daha çok bağlantı ile başka ağlara bağlanmaktadır. Internet, uzak ofis, b2b bağlantıları kullanılan temel bağlantılardır. Bu bağlantılar üzerinde trafik filtrelemesi yapılıyor olsa bile bazı bilinmeyen ağ iletişimleri kurumlar için risk ya da mali kayıplar yaratabilir. Kurumsal ağlarda analiz çalışmaları yaparak ya da ilgili ürün ve teknolojileri entegre ederek periyodik ve ya sürekli denetim sağlamaktayız. Bu sayede bilinmeyen iletişimler gün ışığına çıkartıyor, riskler felakete neden olmadan durduruyor ve performansı arttırıyoruz.

Alt Yapı Hizmetleri
Network altyapı ihtiyaçlarında ürünlerin uygulaması standart değerler içinde yapılmaktadır. Sertifika belgeli teknik değerlere uygun ürünler seçilerek uygulama alanı projelendirilir. Mevcut proje içerisinde genişlemeye açık yapı oluşturulur. Genel uygulama sonrası numaralandırma test ve ölçümler raporlanarak sunulur. Yeni kurulumlarda ve var olan sistemlerin yeniden yapılandırılmalarında, sisteminiz için en uygun kablolama alternatiflerini üretiyor ve gerçekleştiriyoruz. Altyapının sağlıklı çalışır durumda olduğunu periyodik testlerimiz, yönetilebilir ürünlerimiz ile bilginize sunuyoruz.

Kurulum Hizmetleri
Mevcut BT yapınızda veya satın almış olduğunuz BT ürünlerinin kurulumunda profesyonel ve uzman ekibimizle anahtar teslim sonuçlar üretiyoruz. Yapmış olduğumuz kurulumlar bir veya birkaç ürün olabildiği gibi problemli olduğunu düşündüğünüz ya da yapılan çalışmalarla problemli olan tüm BT yapınıza uygun sonuca yönelik hizmetlerle firmanızı olması gerektiği yerlere taşıyoruz.

Wireless Hizmetleri
Herhangi bir karasal bağlantıya ihtiyaç duymadan data, ses ve görüntü iletişiminde yüksek hızlarda performans sağlayan kablosuz ağ hizmetlerimiz, birbirleriyle aynı lokasyonda olmayan çalışma gruplarını entegre etmede en etkili çözümleri sunmaktadır. Güvenliğin, şirketlerin sistemlerinde olması gereken en önemli olgu olduğu günümüzde, kablosuz ağa erişen kullanıcıların en etkin biçimde ayarlarının izin verildiği alanlarda işlem yapabilir olmaları önemlidir. AREA kullanıcıların hızlı ve etkin olarak kablosuz ağda yetkileri kadar işlem yapmalarını garantiler. Datanın en güvenilir şekilde iletişimi kontrol altında tutar.
 
© Area Bilişim Danışmanlık San. ve Tic. Ltd Şti.